X Finał Odblaskowej Szkoły już za nami!

W środę 4 grudnia w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie, odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom X Edycji Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła”.
W uroczystości uczestniczyli m.in. przedstawiciele Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, Kuratorium Oświaty w Krakowie, Małopolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, TVP Kraków i wielu innych. Mota-Engil Central Europe - sponsor nagród dla dzieci z wyróżnionych i zwycięskich szkół. Nagrodzone i wyróżnione zostały nie tylko najlepsze szkoły w Małopolsce, ale także osoby i instytucje od lat pomagające w tworzeniu i realizacji programu.
Celem akcji konkursu jest zwiększanie aktywności dyrektorów szkół podstawowych, lokalnych władz samorządowych i rodziców w zakresie wyposażania uczniów w elementy odblaskowe. Ponadto założeniem akcji jest zwrócenie uwagi pedagogów, rodziców i opiekunów na konieczność wypełnienia ustawowego obowiązku korzystania przez pieszych z elementów odblaskowych oraz promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym.
Miło nam poinformować, iż Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej zdobyła X miejsce w tym konkursie. Szkoła otrzymała czek pieniężny na kwotę 2000 zł oraz trzy certyfikaty. Jeden za zdobycie X. miejsca w województwie małopolskim na prawie 400 szkół biorących udział, drugi za zajęcie pierwszego miejsca w powiecie, a trzeci – wyróżnienie za szatę graficzną sprawozdania. Nagrodę odebrali uczniowie oraz koordynatorzy tego konkursu na terenie szkoły – p. Małgorzata Gawlik i p. Renata Klimek.
Uroczystość uświetniła swoim występem Kasia Cerekwicka.

R.Klimek, M.Gawlik