Śpiew otwiera niebo - sukcesy wokalne naszych uczniów

28 listopada 2019 r. w Dąbrowskim Domu Kultury odbył się VII Powiatowy Przegląd Piosenki Religijnej Śpiew otwiera niebo, którego mottemprzewodnim była Piosenka misyjna. Przegląd miał na celu propagowanie kultury muzycznej, międzyszkolną integrację uczniów, pobudzenie do aktywności twórczej oraz wyszukiwanie młodych talentów.  Naszą  szkołę reprezentowali:

Soliści: Judyta Kądzielowa z kl.3c oraz Julia Kądzielowa z kl. 8b. Julka zaśpiewała piosenkę Exodus – Oceany i zajęła I miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Zespoły wokalne: Zespół „Promyczki Nadziei” z kl. 2a wykonał piosenkę misyjną „Mała Shina znowu głodna wstała” i również zajął I miejsce.

Skład zespołu: Sylwia Więcław, Amelia Węgrzyn, Maja Bartoń, Maja Sternal, Adam Reczek, Sebastian Żołądź, Milena Bułat, Julia Tumanowicz, Zofia Ciećko, Magdalena Łabno, Zuzanna Golonka, Izabela Żurek i Aleksandra Głuszek.

Uczestników do konkursu przygotowali: Małgorzata Gawlik, Ewa Więcek i Kamil Banaś.

E. Więcek