Niezwykła lekcja języka angielskiego

7 listopada, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w niezwykłej lekcji języka angielskiego. Dzieci oraz młodzież uczestniczyli w dwóch spektaklach odegranych przez aktorów z krakowskiego Centrum Teatralnego. Młodsi uczniowie (kl. II-V) podążali za zabawną, nowoczesną i pomysłową historią Czerwonego Kapturka („Little Red Riding Hood”). Z zaciekawieniem śledzili oni wydarzenia na scenie oraz aktywnie wykazywali się znajomością języka angielskiego w trakcie spektaklu. Baśniowa historia stanowiła dużą wartość edukacyjną, gdzie podstawowe informacje były przekazywane wyłącznie w języku angielskim, jednak te bardziej złożone momenty interpretowane były w dwóch językach. Młodzież klas starszych (VI-VIII) śledziła losy bohatera tytułowego przedstawienia „Peter Black”. Przed naszymi oczami odegrała się historia człowieka, który w ciągu jednego dnia stracił wszystko: dom, pracę, przyjaciół, a nawet ukochaną kobietę. Bohater zaczyna swoje życie od zera i uczy się cenić to, co naprawdę ważne i wartościowe. Oba przedstawienia dzięki lekkiej i zabawnej treści oraz atrakcyjnej formie scenicznej przyjęły się z ogromnym entuzjazmem wśród naszych uczniów. Oprócz zabawy, mieli przede wszystkim bezpośredni kontakt z językiem obcym, doskonalili jego znajomość oraz mieli okazję przełamać barierę językową. To pierwsza, ale z całą pewnością nie ostatnia tego typu inicjatywa wśród uczniów SP2 :) Nad organizacją projektu czuwała anglistka naszej szkoły, p. Monika Golonka.

Spektakl anglojęzyczny cz.I

Spektakl anglojęzyczny cz. II