I zbiórka elektrośmieci w SP2

Szkoła Podstawowa nr 2 włącza się w roku szkolnym 2019/2020 do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Moje miasto bez elektrośmieci”, mającego na celu kształtowanie świadomości w zakresie prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem elektronicznym i elektrycznym.
W październiku została przeprowadzona I zbiórka elektrośmieci w szkole pod hasłem „Dzień bez elektrośmieci”, a ilość zebranego sprzętu była imponująca - 2,5 t.
Szczególne zaangażowali się uczniowie i rodzice klas: Ic, Id, IIIc, Va, jak również IIa, IIc, IIIc, VIc, w których ilość - masa oddanego sprzętu była największa.
Serdecznie dziękujemy dzieciom oraz rodzicom, którzy pomagali w dostarczeniu zużytego sprzętu.
Zachęcamy do zbierania elektrośmieci, będzie można je przynieść do szkoły w czasie II zbiórki, która odbędzie się na przełomie kwietnia/maja.

E. Marciniak