^Wróć na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

Dziennik elektroniczny

ProgramujeMy tarnowski

Doradztwo zawodowe

Innowacje pedagogiczne

Ocenianie kształtujące

Stacja meteo

Prasa o PSP2

Biała szkoła

Blog matematyczny

ePUAP

Dołącz do nas

Bierzemy udział w:

Wystawa pamięci w szkolnej bibliotece

W ciągu ostatnich dni w naszej szkolnej bibliotece w budynku na Zaręby w ramach dwóch akcji - projektu edukacyjnego, który ruszył w roku szkolnym 2018/2019 w szkole za pośrednictwem Stowarzyszenia Akademia Szans i jest realizowany pod hasłem Pamiętamy i który jest częścią ogólnopolskiego Programu Wieloletniego Dotacyjnego Niepodległa na lata 2017 – 2022 oraz z tegoroczną akcją Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta” polegającej na zorganizowaniu w szkołach działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia. #SzkołaPamięta

Wystawa składa się z dwóch zasadniczych elementów – na kilku dużych stanowiskach – planszetach umieszczonych na sztalugach znajdują się dokumenty upamiętniające wybrane wydarzenia z ostatnich stu lat historii naszego regionu. Na szczególną uwagę zasługują dokumenty i medale dotyczące jednego z mieszkańców naszego miasta – nieżyjącego już bohatera wojny bolszewickiej, kampanii wrześniowej oraz bitwy o Monte Cassino ( !!!), pana Pawła Babiarza, który nie tylko brał czynny udział w tych wojnach i bitwach, ale na dodatek dosłużył się wielu medali, w tym Virtutii Militari, czyli najwyższe polskie odznaczenie za odwagę na polu walki. Można było zobaczyć odznaczenia, listy i fotografie. Całość zbiorów należy do p. Danuty Pikul, która gromadziła je przez lata pracy w gimnazjum. Część artefaktów podarowali kiedyś sami uczniowie, aby kolejne pokolenia mogły wiedzieć więcej o dąbrowskich bohaterach. Wystawę, którą przygotowały p. Danuta Pikul i p. Marzanna Pikul zwiedziły między innymi klasy piąta d i piąta a.

Galeria

S.Bator

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej Rights Reserved.