Spotkanie z Zofią Stanecką, pisarką książek dla dzieci.

15 października 2019 r. uczniowie kl. 2a udali się do MBP w Dąbrowie Tarnowskiej, gdzie uczestniczyli w spotkaniu autorskim z panią Zofią Stanecką. Pisarka znana jest dzieciom dzięki serii książek o przygodach sześcioletniej i rezolutnej dziewczynki Basi.

Podczas spotkania autorka opowiadała uczniom, jak powstają jej książki, skąd biorą się historie, które opisuje, wszystko co opowiadała, starała się na bieżąco ilustrować. Zebranym bardzo spodobał się garnek zamiast głowy, który odzwierciedlał mózg, w którym tak jak w zupie wszystko się miesza i dzięki temu powstają świetne pomysły na nowe książki.

Nadto dzieci aktywnie uczestniczyły w dyskusji i udzielały odpowiedzi na pytania - Co to znaczy być damą? Co to znaczy być rycerzem? Czy w dzisiejszych czasach można być damą lub rycerzem? Takie pytania, jak też fragmenty książek „Damą być” i „Rycerzem być” oraz ilustracje rysowane przez Zofię Stanecką, posłużyły do omówienia zasad savoir-vivre.

W części praktycznej wydarzenia dzieci mogły wcielić się w rolę ilustratorów i stworzyć własny komiks. Ich zadaniem było narysowanie rycerza i damy, wystąpienie przed publicznością i przedstawienie historii związanej z ilustracją.

Na zakończenie każdy chętny mógł otrzymać pamiątkowy autograf.

E.Więcek