Uczniowie klasy 2a na wycieczce w „Domu Chleba” w Gruszowie Wielkim

18 października 2019 r. uczniowie klasy 2a udali się do „Domu Chleba” Państwa Sokołowskich w Gruszowie Wielkim, gdzie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych ,,Od ziarenka do bochenka’’.

Dzieci wiele się nauczyły, ponieważ właścicielka, Pani Janina z dużym zaangażowaniem i pasją opowiadała o życiu na wsi w minionych latach. Zobaczyły dawne narzędzia do uprawy roli, wyposażenie wiejskiej kuchni - wielki piec chlebowy, przedmioty niezbędne do wypieku chleba, poznały drogę ziarenka zboża do upieczonego bochenka chleba. Największą frajdę sprawiło uczestnikom samodzielne przygotowanie placków pieczonych na blasze.

Korzystając z pięknej jesiennej pogody dzieci miały też czas na wspólną zabawę.

Na zakończenie pobytu w „Domu Chleba” uczniowie gorąco podziękowali Pani Janinie za miłe przyjęcie i zaśpiewali piosenkę.

E.Więcek, M.Pikul