Rajd rowerowy do wsi Zalipie

W piątek 18 października uczniowie klas siódmych, korzystając z pięknej pogody udali się na rajd rowerowy do wsi Zalipie. Przez cały czas uczniom towarzyszył świetny humor, atmosfera przyjaźni i koleżeństwa. W razie „rowerowych kłopotów”, uczniowie wykazali się dużą chęcią pomocy i wsparcia. Gdy dojechaliśmy do Domu Malarek w Zalipiu, uczniowie wzięli udział w warsztatach malarskich tj. malowali obrazy za pomocą gałązki oraz dekorowali deseczki. Świetnie poradzili sobie z wyzwaniem, powstały piękne prace, które zostały zabrane przez uczniów do domu. Kolejnym punktem wycieczki była Zagroda Felicji Curyłowej w Zalipiu, gdzie mogliśmy podziwiać dom artystki - piękne zdobienia i wzory oraz pooglądać rekonstrukcję izb mieszkalnych. Uczniowie zwiedzili również dom poetki i malarki Stefanii Łączyńskiej, który jest przykładem tradycyjnej sztuki zdobniczej na Powiślu Dąbrowskim. Podczas całego rajdu rowerowego wszyscy uczestnicy świetnie się bawili. Pokazali również, jak ważne jest dla nich bezpieczeństwo na drodze i „chęć bycia widzianym” dla kierowców. Udowodnili, że sport z nauką może iść w parze !

A.Nowak, K.Wajda, W.Zych