Skończyła się trzecia tura zajęć manualnych – figurka bałwanka Olafa

W tym tygodniu dzieci z klas drugich i trzecich podczas przebywania na świetlicy mogły pod nadzorem opiekuna wykonać podobizny bałwanka Olafa z modeliny. Zajęcia jak zwykle przebiegły w niezwykle sympatycznej atmosferze. W domach można takie figurki uwiecznić– niewielka wielkość figurki ze względu na małą ilość jednego koloru w zwyczajowym opakowaniu masy determinuje krótki czas pieczenia - wkładając do piekarnika rozgrzanego do 100 stopni i przetrzymując ok. 15 minut. Należy jednak pilnować, żeby figurka nie była zbyt długo w piecu.
Następne zajęcia od przyszłego tygodnia – postacie maincraftowe. Zaczniemy jak zawsze od świetlicowej grupy klas pierwszych c i d. W następnych tygodniach kolejno – klasy pierwsze a i b, a w dalszej kolejności klasy 2 i 3 razem.
Przypominamy, że na zajęcia może przychodzić każdy, kto chce – opiekun zajęć będzie zbierał dzieci w każdy poniedziałek ok. godziny 12.00. Pracę zaczynamy kilka minut po dwunastej po przyjściu dzieci z obiadu. Zapraszamy też dzieci chętne spoza świetlicy – trzeba się tylko dzień wcześniej zgłosić pod nr. 509787297.

S.Bator