Eliminacje do turnieju historycznych gier planszowych

W poniedziałek po południu w Szkolnym Klubie Gier Planszowych GRAciarni zebrali się wszyscy chętni do udziału w rozgrywkach w historyczna grę „W obronie Lwowa”, której wydawcą jest Instytut Pamięci Narodowej. Przeciwnicy byli dobierani na drodze losowania i grano na zmianę – raz stroną atakującą bolszewicką , raz polskim lotnictwem broniącym Lwowa. Do gry wybrano wariant podstawowy, żeby uniknąć dłużyzn. Wersja rozszerzona oferuje urozmaicenie zasad i znaczny stopień urealnienia – wymaga jednak o wiele większego skupienia od rozgrywających i dużego stopnia doświadczenia. W rozgrywkach międzyszkolnych również skupimy się na wersji zasad podstawowych.
W eliminacjach udział brali: Artur Zych z klasy V d, który dzielnie walczył ze starszymi uczniami, Mateusz Pielichowski, Kacper Marek, Michał Zych, Jakub Nadolski, Szymon Dojka, Nikodem Głowacz. Zwycięzcami eliminacji i tym samym reprezentantami szkoły podczas rozgrywek międzyszkolnych zostali Kacper i Nikodem – gratulujemy i trzymamy kciuki trzydziestego października!
Eliminacje są jednym z działań w ramach historycznego projektu edukacyjnego, który ruszył w roku szkolnym 2018/2019 w dąbrowskiej Dwójce za pośrednictwem Stowarzyszenia Akademia Szans i jest realizowany pod hasłem Pamiętamy. Projekt jest częścią ogólnopolskiego Programu Wieloletniego Dotacyjnego Niepodległa na lata 2017 – 2022.

S.Bator