Pierwszaki zdali „Egzamin Wzorowego Pieszego” na szóstkę

Współczesny świat niesie ze sobą liczne zagrożenia. Wśród nich są również niebezpieczeństwa w ruchu drogowym. Stąd pomysł na zorganizowanie dla nich „Egzaminu na wzorowego pieszego”. Aby chronić dzieci i zapewnić im bezpieczeństwo 10 października br. spotkaliśmy się, żeby jeszcze raz przypomnieć zasady bezpiecznego zachowania w drodze do i ze szkoły oraz uświadomić najmłodszym uczniom konieczność noszenia odblasków. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji działań X edycji małopolskiego konkursu „Odblaskowa szkoła”, którego celem jest zwiększenie bezpieczeństwa dzieci jako uczestników ruchu drogowego. Wszystkich zebranych powitał wicedyrektor Krzysztof Krakowski, który życzył dzieciom zdania „egzaminu” na szóstkę.

W trakcie spotkanie poprowadzonego przez p. Małgorzatę Gawlik i dziewczynki z SKB „Stopka” pierwszaki zaliczały kolejne zadania egzaminacyjne. Swoją wiedzą zaskakiwali nie tylko prowadzących, ale też panów policjantów. Udowodnili, że są w pełni przygotowane do bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. „Egzamin” został tak przeprowadzony, aby w ciekawy i zabawny sposób przypomnieć i utrwalić wiedzę pierwszaków zdobytą na lekcjach oraz przekazaną przez wychowawców. Pierwszaczki wykonywali różne zadania, m.in. układali przejście dla pieszych, odgadywali zagadki, wykazywali się znajomością znaków drogowych, układali puzzle pod okiem naszych wspaniałych policjantów z Komendy Powiatowej w Dąbrowie Tarnowskiej   mł. asp. Pawła Stankiewicza i st. sierż. Michała Tyki.

Całość spotkania uświetniały piosenki związane z ruchem ulicznym w wykonaniu już odblaskowych pierwszaków, którzy założyli kamizelki odblaskowe ufundowane przez „Mrówkę”.

Na zakończenie p. Małgorzata Gawlik podziękowała gościom za udział w tym przedsięwzięciu oraz wychowawcom p. Marzannie Pikul za wspieranie działań promujących bezpieczeństwo.

M. Gawlik, R. Klimek, M. Panek- Sojka, A. Krawczyk