Trening czyni mistrzem, czyli przygotowania do międzyszkolnego turnieju gier planszowych w GRAciarni.

W szkolnym Klubie Gier Planszowych już od poniedziałku siódmego dnia października wrzało. Od szóstej lekcji aż do godziny 15.15 odbywały się szczególnie intensywne zajęcia związane z turniejem gier, który ma się odbyć 30 października w szkole. Oczywiście na warsztat poszła analiza zasad i pierwsze rozgrywki planszówki strategicznej „W obronie Lwowa”, w której dwie osoby wcielają się w dowódców polskiej eskadry lotnictwa broniącej miasta lub atakujących miasto kawalerzystów konarmii Budionnego. Nie wiadomo kiedy uciekły godziny, zwłaszcza, że opanowanie sposobu gry i sama rozgrywka wymagają dużego wysiłku intelektualnego. Wszyscy uczestnicy ze zdziwieniem i pewnym smutkiem odkryli, że po piętnastej trzeba już rozejść się do domów. Niedługo czekają nas szkolne eliminacje.

S.Bator