Wczesnym popołudniem w dniu 24 września 2019 roku Grupa Turystyczno -Patriotyczna "Dąbrowiaczki" wyruszyła na spacer historyczny śladami dawnych miejsc związanych z transportem. Najpierw udaliśmy się na miejsce położone nieopodal Kościoła p.w. M.B. Szkaplerznej i Przedszkola Nr, gdzie w czasach przed przemianami ustrojowymi mieścił się Dworzec Państwowej Komunikacji Samochodowej. W pobliskim parku miejskim spędziliśmy kilka chwil relaksując się. Idąc w stronę byłego dworca PKP po drodze mijaliśmy plac, gdzie przez pewien czas mieścił się kolejna siedziba PKS, a gdzie obecnie funkcjonuje budynek MGOPS. Głównym celem naszej pieszej wycieczki był jednak nieczynny obecnie Dworzec Polskich Kolei Państwowych. Na miejscu przypomnieliśmy historię tego kiedyś tętniącego życiem miejsca. To tutaj w latach 1906-2000 przejeżdżała tzw."Szczucinka"
Bardzo przykro było patrzeć zarośnięte torowiska, puste ławki bez pasażerów i zamknięty budynek dworca. Momentalnie pojawiła się myśl- "Jak dobrze byłoby, żeby ponownie do naszej miejscowości wróciły pociągi'… Rozmarzyliśmy się..

K.Wójcik