„Zatrzymaj się-odpocznij” - takie hasło towarzyszyło rowerowej eskapadzie do Olesna, którą odbyła GTP "Dąbrowiaczki” działająca w naszej szkole.
Wyprawa odbyła się 1 października 2019 roku. Po miesiącu nauki czuliśmy się już nieco zmęczeni, dlatego pozostawiliśmy nasze codzienne obowiązki, by czynnie, bo na rowerze odpocząć. Już w starożytności dostrzegano zalety wypoczynku, a sam Owidiusz porównywał nabieranie sił przez człowieka po odpoczynku do pola, które odpoczęło i daje lepsze plony. W czasie naszej podróży wdychaliśmy świeże powietrze, obserwowaliśmy pracę rolników czy zwierzęta w zagrodach. Po dotarciu do celu naszej wycieczki, udaliśmy się pod pomnik króla Władysława Jagiełły, pogromcy krzyżaków spod Grunwaldu. Obejrzeliśmy także zabytkowy budynek , gdzie mieści się obecnie przedszkole. Widzieliśmy także Kościół p.w. Św. Katarzyny i siedzibę władz gminy, na którego frontowej ścianie zauważyliśmy piękne zalipiańskie kwiaty ("Malowana wieś" Zalipie położona jest w Gminie Olesno). Znaleźliśmy też chwilę na krótki pobyt w ośrodku sportowym. Zachęcamy, by korzystać z uroków jesieni - "ZDROWA JESIEŃ" zachętą do ruchu, a "Trzymać formę" jest OK!

K.Wójcik