Działania koła PCK

Ciągłe uczucie głodu jest częstym towarzyszem dzieci, które żyją w Tanzanii.
Często spożywają one tylko jeden posiłek dziennie, a ich matki pracują za równowartość naszego kilograma mąki .Skoro brakuje jedzenia, to brakuje też funduszy na edukację dzieci i młodzieży, a szkoły często są oddalone od ich miejsca zamieszkania. Dowozi się więc je lokalnym środkiem transportu zwanym PIKI PIKI, to jednoślad, na który zabiera się grupkę uczniów. Potrzebne są więc autobusy szkolne. Nasze Koło PCK włączyło się w zbiórkę pieniężną. Dochód z niej wyniósł 314,73 zł.
Kwotę tę przesłaliśmy do Polskiej Fundacji dla Afryki z siedzibą w Krakowie, która ma zakupić taki pojazd dla dzieci z Tanzanii.
Bardzo DZIĘKUJEMY wszystkim darczyńcom, którzy większymi lub mniejszymi kwotami wspierali to dzieło.
Warto czynić dobro nie tylko w Polsce, ale i na świecie, gdzie ludzie często żyją w o wiele trudniejszych warunkach niż my.

Op.SK PCK K.Wójcik