V edycja akcji "Stop! Niepełnosprawni w Ruchu Drogowym".

We wtorek 8 października br. uczniowie oraz wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej wzięli udział w V edycji akcji „STOP Niepełnosprawni w ruchu drogowym BĄDŹ WYROZUMIAŁY...”. Organizatorem akcji był Środowiskowy Dom Samopomocy w Oleśnicy. Celem akcji jest uświadamianie społeczeństwu problemów z jakimi borykają się osoby niepełnosprawne w ruchu drogowym. Uczniowie naszej szkoły na początku byli świadkami symulacji wypadku samochodowego oraz akcji ratunkowej przeprowadzonej przez strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej. Następnie każdy z uczestników oddał odciski palców przy stoisku zorganizowanym przez Komendę Powiatową Policji w Dąbrowie Tarnowskiej, wziął udział w praktycznych ćwiczeniach z pierwszej pomocy i w ćwiczeniach gaszenia symulatora pożarowego gaśnicami wodnymi. Uczniowie skorzystali również z alkogogli, które symulowały poczucie nietrzeźwości. Uczniowie z zadowoleniem korzystali z wszystkich punktów. Szczególnym powodzeniem cieszyło się gaszenie pożaru. Wszystkie atrakcje odbywały się na parkingu przy Komendzie Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej.

Profilaktyce bezpieczeństwa osób niepełnosprawnych na drogach towarzyszyła również X edycja „Odblaskowej Szkoły”. W ramach naszej szkolnej akcji uczniowie wręczyli Dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy w Oleśnicy Pani Irenie Kawa podziękowania oraz kamizelki odblaskowe, które będą służyć uczestnikom ŚDS-u w powrotach do domu.

A.Nowak, M.Gawlik