Wycieczka klas 3a i 3c do Grybowa

W słoneczny, jesienny dzień 2.10.2019r. uczniowie klasy 3a i 3c udali się na wycieczkę do Grybowa. Miało tam miejsce wyjątkowe ,,spotkanie z historią”. Uczniowie zostali zaproszeni do zwiedzenia rekonstrukcji średniowiecznego grodu warownego ,,Zamku Stara Baśń”. Tam pod czujnym okiem animatorów ubranych w epokowe stroje szukali ,,ukrytych smoków”, słuchali opowieści o tajemniczej wieży księżniczek oraz zapoznali się z legendą o podziemnym mieście z ukrytym skarbem Czyngis Chana. Wielką atrakcją, dzięki ciekawym rekwizytom, było wcielenie się w postaci okresu średniowiecza. Wiele radości dzieciom sprawiły gry i zabawy, a szczególnie klasowy turniej kopistów na drewnianych koniach. Zwycięzcy nie wyłoniono, gdyż liczyła się tylko wspólna, wesoła zabawa.
Po opuszczeniu wnętrza zamku, dzieci zostały zaproszone- przez jak zwykle niezastąpionych rodziców- na pachnące, rumiane kiełbaski z grilla. Po zakupie pamiątek z tego ciekawego i tajemniczego miejsca, pełni wrażeń udaliśmy się w drogę powrotną do domu.

L.Wróbel, M.Panek-Sojka