Akcja EDWARD „Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach”

W czwartek 26.09. br. już po raz kolejny we wszystkich krajach europejskich prowadzona jest akcja pod nazwą EDWARD, czyli „Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach” (European Day Without A Road Death). Również nasza szkoła włączyła się w te obchody, które zmierzają do poprawy bezpieczeństwa na drogach oraz zwracają uwagę na powszechny problem, jakim jest duża liczba osób, która codziennie traci życie i zdrowie w wypadkach drogowych.

Akcja EDWARD promuje „wizję zero wypadków”

Głównymi celami działań EDWARD są:

• podniesienie świadomości dotyczącej nadal aktualnego problemu, jakim jest bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz wypadki z udziałem osób rannych lub zabitych na drogach Europy;

• ponowne skierowanie uwagi podmiotów działających na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym na prowadzenie skutecznych działań niezbędnych do osiągnięcia celu Europy 2020, tzn. zmniejszenia o połowę łącznej liczby ofiar śmiertelnych wypadków w Unii Europejskiej do 2020 r. w stosunku do 2010 r., kiedy to zginęło na drogach 31.500 osób;

• pokazanie wartości, jaką mają ustanowione cele dla państw członkowskich Unii Europejskiej.

Akcję profilaktyczną Edward prowadzili uczniowie klasy 5 c, by kształtować właściwe, bezpieczne postawy u wszystkich uczestników ruchu drogowego podczas poruszania się po drodze.

M.Gawlik