Olaf na tapecie

Pierwsze zajęcia manuali z mas plastycznych z pierwszej serii trzech kolejnych spotkań z Olafem już za nami. Odbyły się 30 września w poniedziałek. Prowadzący do końca miał obawy, czy z podobnym projektem grupa dzieci zdąży w ciągu godziny wykonać niewielką i uproszczoną figurkę charakterystycznego bałwanka, jednak obawy okazały się bezpodstawne. Dzieciaki, tym razem głównie z klas pierwszych d i c doskonale sobie poradziły i w wielkim skupieniu wykonały zadanie celująco! Przekazujemy rodzicom, że można utrwalić dzieła pociech w piekarnikach - należy je nastawić na ok 100 stopni i również na ok. 20 minut dosłownie upiec ( oczywiście figurynki, a nie dzieci!) . Wskazówka jest nie bez kozery, ponieważ dzieci uwielbiają kolekcjonować wytwory swojej pracy, zwłaszcza, jeśli dotyczą ich ulubionych postaci z kreskówek.

S.Bator