Działalność „Dwójki” na polu edukacji oszczędnościowej wśród uczniów doceniona przez PKO BP SA

Od kilku lat w naszej szkole działa Szkolna Kasa Oszczędności pod egidą i we współpracy z dąbrowskim oddziałem PKO BP SA. W roku 2019 w związku z zacieśniającą się współpracą i aktywnym udziałem naszych uczniów w tworzeniu SKO Dyrektor Banku PKO BP SA w Dąbrowie Tarnowskiej pani Beata Srebro przyznała naszej szkole wspaniałą nagrodę w postaci dużego pakietu nowoczesnych atrakcyjnych gier planszowych, wśród których znalazły się gry oczywiście o tematyce ekonomicznej, ale też historycznej i literackiej. Dzięki nim nasi uczniowie w sposób bardzo atrakcyjny przyswoją sobie np. treść polskich legend czy osiągnięcia postaci historycznych. Nie brakło także tytułów czysto rozrywkowych o charakterze familijnym. Jesteśmy bardzo wdzięczni za takie zauważenie i docenienie naszych starań. To dla szkoły jeszcze większa mobilizacja do propagowania idei oszczędzania pieniędzy i wdrażania dzieci do rozumienia podstawowych reguł ekonomicznych związanych z funkcjonowaniem banków, funduszy i kont bankowych. Jest to bardzo ważne, ponieważ stanowi element jednej z wielu kompetencji kluczowych tak potrzebnych młodym ludziom do funkcjonowania w przyszłości w społeczeństwie.

S.Bator, J.Wajda,D.Chrabąszcz