Zwiedzamy Indie

Indie to kolejny przystanek na trasie naszej półkolonii „W 10 dni dookoła świata”. Jak dowiedzieliśmy się jest to kraj pełen kontrastów. W Indiach nietykalnym zwierzęciem jest krowa a podróżować można na słoniach. Zabawiliśmy się w choreografów i przygotowaliśmy sceny do sławnych filmów Bollywood, w których wszyscy tańczą i śpiewają. Kobiety ubrane mają na sobie SARI oraz BINDI dla ozdoby, przynoszące szczęście, tak właśnie jak my. Podczas zajęć kreatywnych przygotowaliśmy cukierkowego motylka z wielkim przepychem i bogactwem - dodatków - jak to bywa w Indiach. Przed południem udaliśmy się naszą „pomarańczą” na wycieczkę do Muzeum Drogownictwa. Tu nie można było się nudzić! Filmy edukacyjne o bezpiecznych zachowaniach na drodze, skansen maszyn drogowych, w którym można zobaczyć fragmenty różnych nawierzchni stosowanych w drogownictwie oraz mnóstwo maszyn i urządzeń drogowych ( zrywaki, otaczarki, smolarki, walce i pługi, rozścielacze, frezarki asfaltu. Było bardzo ciekawie. Dzieci miały jak zwykle mnóstwo pytań i pan przewodnik chwalił ich zmysł obserwacji. Na koniec spotkania koloniści otrzymali opaski odblaskowe, foldery o pierwszej pomocy oraz książeczki o ruchu drogowym. A co było potem? Sport? Tak jest! Piłka nożna i inne konkurencje z piłką i hula – hop. Zapraszamy na jutro. Odwiedzimy Indonezję.

M.Gawlik, M.Smolicha