Jak pokonać strach?

30 maja uczniowie klasy IIa udali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej na zajęciach bajkoterapeutyczne pt. „Pod moim łóżkiem mieszka STRACH!”. Dzieci niecierpliwie czekały, aby zaglądnąć pod biblioteczne łóżko i sprawdzić, jakie strachy i potwory tam mieszkają. Poprzez czytanie terapeutycznych książeczek o potworach oswajali się z przeróżnymi lękami i strachami. Podczas zajęć dzieci opowiadały o swoich „straszkach”, bawiły się w kalambury, poznawały różne rodzaje ludzkich fobii i ich dziwne nazwy. Poprzez doklejanie straszydłom różnych kolorowych elementów uczniowie zmieniali ich wygląd na mniej straszny, a nawet śmieszny. Dzięki zajęciom w bibliotece dzieci przekonały się, że „strach ma tylko wielkie oczy”.

M.Panek-Sojka