Muzyczny Konkurs Meloman 2019 – Muzyka Filmowa

Czy można zakochać się w muzyce?

Uczestnicy Muzycznego Konkursu Meloman z pewnością odpowiedzą twierdząco! Prawie trzydzieścioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w tegorocznej edycji Melomana, którego tematem przewodnim była muzyka filmowa. Nie zabrakło dzieł takich znakomitości jak, John Williams, Hans Zimmer, Alan Silvestri czy Lalo Schifrin. Hm… te nazwiska nic Wam nie mówią? A znacie filmy: „Indiana Jones – poszukiwacze zaginionej Arki”, „Gwiezdne wojny”, „Piraci z Karaibów”, „Forrest Gump” czy „Mission Impossible” ? Na pewno! Warto więc poznać ludzi, którzy swoim talentem budują opowieść filmową. Tworzą muzykę, która nie jest bladym tłem nic nieznaczących dźwięków, ale bardzo ważnym nośnikiem narracji. Przekonali się o tym uczniowie, którzy przez miesiąc przygotowywali się do Filmowego Melomana, nie tylko słuchając nagrań, ale także oglądając wybrane filmy, których znajomością należało się wykazać.

Jak co roku, a było to już jedenaste wydanie Melomana, poziom był bardzo wysoki. Różnice pomiędzy miejscami są zazwyczaj jednopunktowe. Nasi uczniowie to naprawdę wytrawni Melomani.

W tym roku wyjątkowo konkurs obył się na etapie szkolnym, ale już w jesieni powracamy z przytupem i zapraszamy szkoły gminne. Jaki charakter będzie miało jesienne wydanie konkursu? Na razie niech to pozostanie tajemnicą. Niech apetyt rośnie. Z tonu nie spuszczamy, mierzymy w wysokie „c”! Tego możecie być pewni.

A oto zwycięzcy Filmowego Melomana:

Organizatorki konkursu:

M.Guzik-Skirzyńska, E.Więcek