^Wróć na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

Dziennik elektroniczny

ProgramujeMy tarnowski

Doradztwo zawodowe

Innowacje pedagogiczne

Ocenianie kształtujące

Stacja meteo

Prasa o PSP2

Biała szkoła

ePUAP

Dołącz do nas

Bierzemy udział w:

Kolejna Edycja warsztatów cukrowych odbyła się w naszej szkole!

Nie słabnie zainteresowanie warsztatami z masą cukrową, które odbywają się popołudniami w budynku PSP nr 2 na ulicy Zaręby. Trzeciego kwietnia jak zwykle w bardzo przyjaznej sali biologicznej o godzinie siedemnastej odbyły się takie warsztaty pod kierunkiem pana Sławomira Batora. I  jak zwykle sala była pełna: przybyli nie tylko rodzice razem z młodszymi dziećmi, ale również uczniowie naszej szkoły z ciut starszych klas. Była to ostatnia grupa oczekujących od kilku miesięcy na spotkanie , więc na wstępnie czekała wszystkich niespodzianka: zamiast misiów tym razem tematem prac były wielkanocne zajączki – gdyż akurat zdążą pięknie wyschnąć i wskoczyć do wielkanocnych koszyczków, a nic tak nie uatrakcyjni zawartości takiego koszyczka jak własnoręcznie wykonana ozdoba! 

Zajęcia mają formę otwartą – nie wykonujemy mechanicznie ściśle według wskazówek prowadzącego każdego elementu po elemencie – każdy zajączek miał szansę stać się inny, jedyny w swoim rodzaju. Zdecydowana większość młodych wykonawców, to były dziewczęta, więc w atmosferze rozszczebiotania i ogólnej wesołości nie brakowało pisków, śmiechów i wyrabiania za pomocą specjalnych wykrawaczek małych różowych kwiatków. Wszystkim udało się zrealizować cały plan w taki sposób, że ostatni mali goście wraz ze swoimi mamami opuścili szkołę dopiero przed godziną dwudziestą, ale prowadzący, zarówno jak uczestnicy, nawet nie zauważyli kiedy minęły całe godziny wspólnej pracy.

Już dziś zapraszamy do kolejnego spotkania – być może, jeśli będą chętni – spotkamy się bliżej świąt, żeby zapełnić inne koszyczki wielkanocnymi zajączkami! 

Galeria

S.Bator

Copyright © 2013. Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej Rights Reserved.