Sukces w Gminnym Konkursie Pożarniczym

W środę, 27 marca w budynku Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Tarnowskiej odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Konkurs odbył się w dwóch grupach wiekowych: klasy I- VI oraz klasy VII - VIII i III gimnazjum. Konkurs przeprowadziła komisja powołana przez Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej w składzie: Marta Chrabąszcz – Dyrektor Centrum Usług Wspólnych Gminy Dąbrowa Tarnowska, Krzysztof Orwat – Kierownik Ref. PKiI Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Tarnowskiej, Jacek Sąsiadek – Inspektor Referatu SAO Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Tarnowskiej, Zdzisław Wojtowicz – Inspektor Referatu SAO Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Tarnowskiej oraz przedstawiciel Komendy Powiatowej PSPoż. w Dąbrowie Tarnowskiej kpt. Rafał Urban.

Naszą szkołę w konkursie reprezentowali:

• grupa młodsza: Piotr Wężowicz klasa IV e, Weronika Kogut klasa V a, Kacper Wąż klasa VI a.

• grupa starsza: Joanna Leżoń klasa III b G, Natalia Kogut klasa III a G, Michał Zych klasa VII a.

Uczestników tegorocznych eliminacji przygotowali p. Małgorzata Gawlik i p. Paweł Mikos. Reprezentujące naszą szkołę uczniowie wykazali się wysoką wiedzą z zakresu historii pożarnictwa, technik gaszenia pożarów i zapobiegania tego typu zagrożeniom. I tak Joanna Leżoń zajęła I miejsce, Kacper Wąż II miejsce, a Weronika Kogut, Piotr Wężowicz wyróżnienie. Nagrody dla zwycięzców: zestawy gry w darta, plecaki i torby sportowe, ufundował i wręczył Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski. Naszą gminę w etapie powiatowym, który odbędzie się w dniu 5.04.2019 o godz. 10:00 w Centrum Polonii w Brniu będzie reprezentować Joanna Leżoń i Kacper Wąż. Gratulujemy.

M.Gawlik, P.Mikos