W dniu 8 marca uczniowie klas 5 a i 5 d udali się do Kina „Marzenie”

W dniu 8 marca uczniowie klas 5 a i 5 d udali się do Kina „Marzenie” w Tarnowie na spektakl teatralny „Teatralne ABC” przygotowany przez Narodowy Teatr Edukacji im. A. Mickiewicza we Wrocławiu. Spektakl poszerzył naszą wiedzę na temat teatru oraz gry aktorskiej. Zobaczyliśmy jak dużo pracy należy włożyć w przygotowanie przedstawienia. Poznaliśmy tajniki pracy reżysera, scenografa, kostiumologa.
Główny bohater – nasz rówieśnik – nie potrafił zachować się w teatrze. Za karę przeniósł się w czasie i został włączony w przygotowanie spektaklu. Po tym doświadczeniu, chłopiec stał się mądrzejszy, pokorniejszy i zaczął doceniać trudną pracę ludzi teatru. Dla nas to również była bardzo przydatna lekcja – zrozumieliśmy, jak ważne jest właściwe zachowanie w teatrze.

Klaudia Bielaszka kl. 5 d