Koło Naukowe "Koperniczki"

Koło Naukowe „Koperniczki” skupia uczniów klas III. Dzieci lubią eksperymentować, a sam fakt , że będą przynależeć do koła naukowego powodował u nich ekscytację. Tę fascynującą przygodę rozpoczęli od poznania pierwszego z naukowców - Jana Szczepanika.

Realizowaliśmy zajęcia na podstawie przesłanych scenariuszy. „Koperniczki” pokazały, że można fajnie spędzić czas, dzieląc się doświadczeniami. Tyle przy tym radości ! Ciekawe anegdoty, wynalazki , przybliżanie wiedzy na temat życia i działalności naukowca w sposób aktywny, doskonale sprzyja szybkiemu zapamiętywaniu. Uczniowie po takich zajęciach wyszli wyposażeni w nową wiedzę. Tworzyli, konstruowali i wspólnie bawili się.

M.Gawlik