Udane dni otwarte szkoły

W poniedziałek 25 lutego na sali gimnastycznej w budynku szkoły przy ulicy Matejki 8 o godzinie siedemnastej rozpoczął się oficjalny i huczny Dzień Otwarty dla sześciolatków, które licznie przybyły w mury naszej szkoły - oczywiście razem z rodzicami. Spotkanie otworzyła Dyrektor Szkoły pani Anna Fido dziękując licznym rodzicom za przybycie. Potem odbyła się pierwsza część wieczoru, czyli popisy taneczne i wokalne oraz zabawa, w której mogły wziąć udział dzieci. Były trzy fenomenalne i żywiołowe występy zespołu ze studia tańca Beauty and Beast z Tarnowa, w którym na co dzień trenują nasze absolwentki i aktualne uczennice. Nie mogło też braknąć naszych świetlicowych „Gwiazdeczek”, a całości dopełnił występ szkolnego zespołu muzycznego, który na początek zaprezentował piosenkę „Alibi” z repertuaru Maleo Reggae Rockers, a potem przy pomocy afrykańskich zwierząt wraz z mitycznym jednorożcem dzieci same mogły spróbować swoich sił w zabawie korowodowej.

Następnie dzieci zostały zaproszone przez panie z edukacji wczesnoszkolnej na przedstawienie przygotowane między innymi z myślą o naszych przyszłych uczniach, a rodzice pozostali na sali gimnastycznej, aby wysłuchać prezentacji dotyczącej działalności szkoły przygotowanej przez panią dyrektor. Cała prezentacja dokonana przy pomocy środków multimedialnych stanowiła swoiste zaproszenie dla przyszłych pierwszoklasistów do nauki w dąbrowskiej „Dwójce”, w której uczniowie nie tylko będą poszerzać swoją wiedzę, ale również będą mieć możliwość poszerzenia i rozwoju swoich zainteresowań w bezpiecznych i sprzyjających warunkach. Po kilkudziesięciu minutach rodzice dołączyli do swoich pociech na terenie szkoły, a tam czekały wszystkich kolejne atrakcje rozlokowane po całym budynku. A działo się wiele. W każdym zakamarku coś czyhało na maluchy. A to jakiś ciekawie zaaranżowany kącik, a to cały świat ukryty w jakiejś klasie, konkursy, zabawy, a nawet fotobudka do robienia zdjęć. Były krainy książki, zdrowia, bezpieczeństwa drogowego, baśni, sportu, ekologii, a samej nauki co niemiara: od możliwości spojrzenia przez szkło w mikroskopie, przekonania się jak wygląda tropikalny pająk, zabawy chemiczne, matematyczne, językowe aż po gry i zabawy o charakterze ogólnorozwojowym, a nawet świat samolotów z pilotem, z którym można było sobie zrobić zdjęcie w rytm żywej muzyki. Jeśli ktoś w międzyczasie zgłodniał, to miał do dyspozycji szwedzki stół ze zdrową żywnością, słodkie miniprzekąski, pyszne domowe ciasta, kawę i herbatę. Ostatni goście opuścili szkołę dopiero przed ósmą, więc śmiało można powiedzieć, że wieczór należy do udanych.

Zapraszamy do galerii.