^Wróć na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

Dziennik elektroniczny

ProgramujeMy tarnowski

Doradztwo zawodowe

Innowacje pedagogiczne

Ocenianie kształtujące

Stacja meteo

Prasa o PSP2

Biała szkoła

ePUAP

Dołącz do nas

Bierzemy udział w:

Spektakl Szkolnego Klubu Teatralnego „Dwójka” w Bibliotece Miejskiej

Na scenie W Miejskiej Bibliotece Publicznej Dąbrowy Tarnowskiej wystąpił nasz Szkolny Klub Teatralny „Dwójka” z przedstawieniem opartym na motywach piątej części Opowieści z Narnii C. S. Lewisa.. Spektakl pt. „Koń i jego chłopiec” został przygotowany w ramach działalności klubu, a Scenariusz i reżyserię opracował opiekun grupy, Sławomir Bator. Uczniowie przedstawili historię Szasty, młodzieńca, który jako dziecko został przygarnięty przez kalormeńskiego rybaka Arszisza. Źle traktowany ucieka od przybranego ojca na koniu, który, jak się okazuje, potrafi mówić, gdyż pochodzi z Narnii - tam też kierują się główni bohaterowie. Po drodze spotykają niepokorną córkę kalormeńskiego możnego o imieniu Arawis, która dziwnym zbiegiem okoliczności również podąża na swej mówiącej klaczy Hwin prosto do Narnii, aby uniknąć konsekwencji ślepego posłuszeństwa wobec twardych zwyczajów Kalormenu. Narnia jest dla nich wszystkich miejscem idealnej harmonii, sprawiedliwa kraina, gdzie wszyscy żyją w spokoju i w przyjaźni, a zwierzęta posiadają dar mowy. Podróżują razem przez wrogi kraj, muszą przeniknąć stolicę państwa - Taszbaan, pustynię oraz wzgórza Archenlandii, za którymi znajduje się upragniony cel. W powieści jest to moment, kiedy panują w Narnii legendarni władcy – Piotr, Zuzanna, Edmund i Łucja. Przeżywają wiele interesujących przygód i spotykają wiele ciekawych osób. Spektakl kończy się zwycięstwem dobra nad złem w myśl uniwersalnej prawdy, że uczyniona dobroć do nas powraca. Młodzi aktorzy zagrali dla rówieśników z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jerzego Popiełuszki w Nieczajnie Górnej, uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Tarnowskiej oraz uczestników Dziennego Domu „Senior+”. Dwa przedstawienia wzbudziły pozytywne emocje wśród widowni. Aktorzy zaprezentowali się w pieczołowicie przygotowanych strojach. Oprawę muzyczną spektaklu przygotował Kamil Banaś, nauczyciel muzyki. W wydarzeniu wzięli udział m.in. p.Anna Fido – dyrektor PSP nr 2, p.Dariusz Węglowski - dyrektor PSP w Nieczajnie Górnej, p. Renata Bączek- kierownik Dziennego Domu „Senior+”, p. Ryszard Micek - dyrektor WTZ w Dąbrowie Tarnowskiej. Przed spektaklem i na zakończenie - realia współpracy naszej szkoły z MBP przybliżyła publiczności dyrektor MBP, pani Jadwiga Kusior. Było to kolejne wydarzenie w ramach akcji „Dzieci dzieciom” odbywające się w dąbrowskiej książnicy, a my bardzo się cieszymy, że mogliśmy wziąć w tym żywy udział, co jest już w zasadzie kilkuletnią tradycją.

Galeria

S.Bator

Copyright © 2013. Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej Rights Reserved.