Studenci z Chin i Indonezji w PSP2

Miło nam poinformować, że od 4-9 lutego 2019r. uczniowie naszej szkoły będą mieli okazję wziąć udział w zajęciach prowadzonych przez studentów z Chin i Indonezji w ramach projektu INTERNATIONAL EDUCATION.

Lucine Zhang oraz Agung Prawira Elang są studentami i wolontariuszami AIESEC.

Czym jest AIESEC?

AIESEC to największa na świecie, niezależna organizacja prowadzona przez studentów, działająca w 122 krajach na poziomie lokalnym, narodowym i globalnym.

AIESEC powstał na świecie w 1948 roku, w odpowiedzi na bieżące wówczas konflikty zrodzone przez II Wojnę Światową.  Świat potrzebował liderów i to na młodych ludziach spoczywała odpowiedzialność za lepsze jutro.

Od tamtej pory misją AIESEC stało się dążenie do osiągnięcia pokoju na świecie i pełnego wykorzystania potencjału ludzkiego.

Globalna perspektywa pozwala o wiele bardziej zrozumieć otaczający nas świat, rozwija umiejętności komunikowania się w zróżnicowanych środowiskach i znajdowania konstruktywnych i kreatywnych rozwiązań.

Czym jest projekt INTERNATIONAL EDUCATION?

International Education jest projektem skierowanym do uczniów szkół podstawowych oraz średnich. Oparty jest na Celu Zrównoważonego Rozwoju ONZ nr 4: Dobra Jakość Edukacji.

Ideą projektu jest wzbogacenie systemu edukacji, szczególnie w zakresie nauki języków obcych.Chcemy, aby poprzez projekt uczniowie mogli otworzyć się na inne kultury, zainteresować światem, zaciekawić edukacją oraz podnieść swoje kompetencje komunikacyjne w języku angielskim.

Podczas interaktywnych warsztatów wolontariusze przybliżą dzieciom oraz nauczycielom swoją kulturę, będą uczyć podstawowych zwrotów w swoim języku oraz prowadzić konwersacje w języku angielskim.

Wszystkie zajęcia będą prowadzone w języku angielskim.

Wierzymy, że międzynarodowa perspektywa projektu wpłynie na lepsze dotarcie do dzieci oraz od najmłodszych lat zakorzeni w nich postawy akceptacji drugiego człowieka.

Mamy nadzieję, że rozpoczęta w tym roku współpraca z AIESEC będzie kontynuowana w na

stępnych latach i stanie się stałą propozycją edukacyjną dla naszych uczniów!

Koordynatorzy projektu:

Monika Guzik-Skirzyńska