Aktorzy krakowskiego Teatru Edukacji ze spektaklem pt.”Jasne i ciemne strony INTERNETU” gościli w PSP 2

9 stycznia 2019 roku gościli w naszej szkole aktorzy krakowskiego Teatru Edukacji ze spektaklem pt.”Jasne i ciemne strony INTERNETU”. Uczniowie podzieleni byli na trzy grupy wiekowe. Spotkanie było dialogiem uczniów z aktorami, poprzeplatane scenkami dostosowanymi do wieku odbiorców. Aktorzy pytali uczniów miedzy innymi czym różni się rozmowa w realu od rozmowy przez Internet. Tłumaczyli co się dzieje, kiedy wrzucajmy czyjeś zdjęcie bez jego zgody oraz jak ważne jest, by nie podawać swoich danych osobowym obcym poznanym przez łącze. Uczniowie podawali też przykłady osób na które mogą liczyć, gdy ktoś jest nękany przez Internet. Rozmawiano o komentarzach pod zdjęciami lub filmami, hejcie, zakupach przez Internet, filmikach wrzucanych na YouTube, które uczniowie oglądają – streamach i patostreamach (długo trwające transmisje na żywo, w których przekazywane są bardzo kontrowersyjne, wulgarne treści).

Współpraca uczniów z aktorami była bardzo żywa. Aktorzy idealnie oddali wizję świata Internetu. Dzięki postępowaniu bohaterów scenek możemy uniknąć popełnienia błędów, które mogą zaważyć na naszym dalszym życiu.

M.Rzepka