„Boże Narodzenie…to niebo, ta noc, ten dzień.”

Tradycją naszej szkoły jest spotkanie wigilijne, w którym uczestniczą rodzice, uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście. W tym roku wspólnie
z nami świętowali p. Wiesław Krajewski – poseł na Sejm RP, p. Stanisław Ryczek - zastępca Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej, p. Paweł Chojnowski – dyrektor DDK, p. Jerzy Żelawski – Przewodniczący Komisji do spraw oświaty, kultury i wychowania Rady Miejskiej w Dąbrowie Tarnowskiej, p. Witold Reczek – przewodniczący Rady Rodziców, p. Jan Sosin – emerytowany nauczyciel i dyrektor PSP nr 2.

W czwartkowy wieczór 20 grudnia 2018 r. o godzinie 17.00
w udekorowanej sali gimnastycznej uczniowie klasy 5 d przedstawili program artystyczny przygotowany pod kierunkiem wychowawcy p. Justyny Bieś.

Skłaniał on zebranych do refleksji nad istotą wigilii i Bożego Narodzenia
w życiu współczesnej rodziny, która od kilku lat żyje z dala od siebie. Wierszom i scenkom odgrywanym przez młodych aktorów towarzyszyły piosenki świąteczne oraz tradycyjne kolędy. Nad oprawą muzyczną czuwał pan Kamil Banaś.

Piękna scenografia, pachnące jodełki i zapalone świece wprowadziły zgromadzoną publiczność w świąteczny, wyjątkowy nastrój.

Na zakończenie zgromadzeni goście podzielili się opłatkiem, a następnie zasiedli do stołu wigilijnego, na którym gościły potrawy związane z tradycją Bożego Narodzenia.

Życzenia wszystkim zebranym złożyli zaproszeni goście i Pani Dyrektor Anna Fido.

W piątkowe przedpołudnie odbyły się także wigilie klasowe, w których przygotowanie włączyli się rodzice.

Przygotowania i klasowe wigilie

J.Bieś, E.Więcek