Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika została uznana za najlepszą szkołę w powiecie dąbrowskim w IX edycji Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła”. Dąbrowska „dwójka” zajęła nie tylko pierwsze miejsce w powiecie, ale też 11 miejsce na 340 szkół podstawowych w województwie małopolskim biorących udział w konkursie.

W poniedziałek 10 grudnia br. w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie, odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom IX Edycji Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła”. Wyróżnienie z rąk Katarzyny Dobrzańskiej – Junco - Prezes Centrum Inicjatyw Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego odebrali uczniowie: Maksymilian Bil kl. IV e, Sara Grzeszczyk kl. IV b, Julia Kułaga kl. IV a, Zuzanna Mosio kl. V b oraz dyrektor szkoły Anna Fido wraz z koordynatorką akcji Małgorzatą Gawlik.

O wysokim prestiżu tegoż konkursu świadczy choćby długa lista zaproszonych gości, wśród których byli m.in. Barbara Nowak – Małopolski Kurator Oświaty, Marek Dworak – Sekretarz Małopolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, insp. Piotr Owsiewski – Zastępca Dyrektora Biura Ruchu Drogowego KGP, insp. Mariusz Ciarka - Rzecznik Prasowy Komendanta Głównego Policji, mł. insp. Maciej Rymar – Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Krakowie, podinsp. Krzysztof Dymura – Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KWPw Krakowie, Monika Kolasa – Dyrektor Biura Wojewody Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie, Jacek Zalewski Prezes Krajowego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Bernard Karasiewicz – Dyrektor Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnowie, Wiesław Kądziołka – Zastępca Dyrektora Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu, Marek Sułek – Przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, Marcin Koczyba – Redaktor Radia Kraków, Katarzyna Dobrzańska – Junco - Prezes Centrum Inicjatyw Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Każdy z zaproszonych gości w swoim przemówieniu podkreślił ogromne znaczenie konkursu na rzecz bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, zwłaszcza tych najmłodszych. Po zakończeniu uroczystości wręczenia nagród niespodzianką dla zaproszonych dzieci był koncert zespołu KOMBI KRÓLOWIE ŻYCIA.

To wyróżnienie jest wielkim sukcesem dla naszej szkoły i wspaniałym podsumowaniem dwumiesięcznej pracy. Dziękujemy wszystkim osobom, instytucjom, które pomogły nam uzyskać tak wysoki wynik w konkursie. Dyrektor Szkoły oraz koordynatorzy konkursu składają podziękowania Panu Burmistrzowi Krzysztofowi Kaczmarskiemu za udostępnienie środka transportu na finał „Odblaskowej Szkoły” w Krakowie.

A.Fido, M.Gawlik