22. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie mają formułę święta książki w całym Krakowie.
W tym czasie odbywają się spotkania z autorami, happeningi literackie, spektakle teatralne, konferencje, koncerty i wystawy.

Nam udało się odwiedzić Targi Książki w miniony piątek. Uczniowie pod opieką nauczycieli mogli zobaczyć jak duża jest oferta wydawnicza i co można kupić. Miłośnicy książek mogli też nabyć swoje wymarzone pozycje i zdobyć autografy cenionych autorów. Również Biblioteka Szkolna wzbogaciła się o wiele książek, które po opracowaniu będą udostępniane czytelnikom. Niektóre z zakupionych egzemplarzy zostały zaopatrzone w autografy autorów lub współautorów. Szczególnie zachwyciły nas przepięknie oprawione księgi, które mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Wyglądają tak, jakby były wyciągnięte z dawnych średniowiecznych bibliotek.
To prawdziwe dzieła sztuki, a załączone zdjęcia mówią same za siebie.

W Targach Książki w Krakowie wzięli udział uczniowie klas VII a, VIII b, III a gimnazjum. Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele:
ks. Jacek Janiczek, p. Danuta Pikul, p. Marzanna Pikul, p. Monika Golonka.

Opracowanie: Biblioteka Szkolna