Będzie gabinet stomatologiczny w naszej szkole

31 sierpnia 2018 r. Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski złożył wniosek do Ministerstwa Zdrowia na konkurs ofert na wybór realizatorów programu polityki zdrowotnej pn. „Poprawa dostępności do świadczeń stomatologicznych dla dzieci i młodzieży w szkołach w 2018 r”.
Komisja konkursowa zaliczyła ofertę naszej gminy do najkorzystniejszych i przyznała dofinansowanie w wysokości 114 507 zł. Znaleźliśmy się w grupie 47 gmin w Polsce, którym przyznano dofinansowanie.

Celem głównym Programu jest zwiększenie dostępności dzieci i młodzieży do świadczeń stomatologicznych udzielanych w gabinetach dentystycznych w szkołach publicznych oraz objęcie jak najliczniejszej grupy dzieci i młodzieży efektywną opieką stomatologiczną oraz działaniami edukacyjnymi w zakresie zdrowia jamy ustnej.

W ramach programu zakupiony zostanie sprzęt (np. unit dentystyczny, autoklaw, lodówka do przechowywania leków i materiałów stomatologicznych)  i wyposażenie gabinetu (np. szafy do przechowywania leków, narzędzi i materiałów stomatologicznych, szafy do przechowywania dokumentacji medycznej). Gmina ze środków własnych przeprowadzi remont pomieszczeń.

Gabinet będzie mieścił się w Szkole Podstawowej nr 2, ale będą mogły z niego korzystać dzieci z wszystkich szkół gminnych.

źródło: UM