ODBLASKOWY HAPPENIG PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2

W ramach działań konkursu pn. „Odblaskowa Szkoła”, w piątek 5 października uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej wraz z Dyrekcją szkoły i nauczycielami uczestniczyli w "Odblaskowym happeningu". Uczniowie naszej szkoły ubrani w odblaskowe kamizelki z transparentami wyruszyli sprzed szkoły pod eskortą policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego KPP ulicami miasta. Transparenty niesione przez dzieci zachęcały do używania odblasków. Każda klasa skandowała hasła zachęcające do noszenia odblasków. Pochód wzbudził zainteresowanie wsród mieszkańców i przechodniów, którzy zatrzymywali się oglądając treść transparentów i okazując tym samym wyrazy sympatii dla tej akcji. Kulminacyjnym punktem przemarszu było spotkanie z wiceburmistrzem gminy Dabrowa Tarnowska, panem Stanisławem Ryczkiem, gdzie nastąpiło podsumowanie akcji. Głównymi celami akcji było promowanie bezpiecznych zachowań uczniów na drodze poprzez używanie kamizelek i innych elementów odblaskowych, a także zwrócenie uwagi mieszkańców na konieczność korzystania z nich. Poprzez zorganizowanie happeningu uczniowie dali przykład mieszkańcom i tym samym przyczynili się do zwiększenia bezbieczeństwa na drodze. Pragniemy w tym miejscu serdecznie podziękować Funkcjonariuszom Policji z Komendy Powiatowej w Dąbrowie Tarnowskiej za uczestnictwo w przemarszu i czuwanie nad naszym bezpieczeństwem.

M.Gawlik, R.Klimek, A.Krawczyk, R. Jadam-Lechowicz