,,Od ziarenka do bochenka” – uczniowie klasy 2c w Gruszowskim Domu Chleba.

W dn.3 X 2018r. uczniowie klasy 2c uczestniczyli w bardzo ciekawych zajęciach edukacyjnych
w ,,Domu Chleba” Państwa Sokołowskich w Gruszowie Wielkim. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali barwnej opowieści Gospodyni spotkania- Pani Janiny Sokołowskiej, która bardzo ciekawie opowiadała historię ,,Od ziarenka do bochenka”, czyli jak w dawnych czasach wypiekano chleb. Swoje opowieści uatrakcyjniała prezentacją narzędzi rolniczych oraz przedmiotów używanych przez gospodynie w minionych latach. Największą jednak atrakcją było samodzielne formowanie ,,blaszoków”, które upieczone na blasze bardzo wszystkim smakowały.

Był też czas na wspólną zabawę na świeżym powietrzu.

Kończąc pobyt w gościnnych murach ,,Domu Chleba” uczniowie gorąco podziękowali Pani Gospodyni za ciepłe przyjęcie i ciekawie spędzony czas.

L.Wróbel, M.Pikul