Pieczemy pizze- zajęcia kulinarne

Podczas kolejnych zajęć kulinarnych członkowie kółka nauczyli
się jak wykonać pizzę domowym sposobem. Ukierunkowani przez
opiekunów przygotowali ciasto na pizzę, ale żeby  każdy z uczestników
mógł do woli popróbować swoich wypieków, zrobiono dwie duże blachy ciasta. Później przystąpiono do dekoracji pizzy. Do wyboru było sporo składników: szynka, kukurydza konserwowa, pieczarki, cebula, papryka  oraz ser. Każdy mógł skomponować kawałek pizzy zgodnie ze swoimi upodobaniami. Była więc zarówno pizza z szynką jak i z  pieczarkami,
a wszystkie równie dobre. Zajęcia okazały się udane, chłopcy i dziewczęta nauczyli się, jak prostym sposobem można upiec pizzę i skomponować ją według własnego pomysłu  z dostępnych akurat w domu składników. Podczas zajęć  kółka "Igła i łyżką wyczarowane"  uczniowie doskonalą  swoje praktyczne umiejętności kulinarne oraz poznają  zasady prawidłowego odżywiania się, które  tak  potrzebne są  w dorosłym życiu.
Pizza smakowała wyśmienicie!!!

M. Gawlik, T. Giza