Pierwszoklasiści w Muzeum Drogownictwa w Szczucinie

1 października 2018 r. pierwszoklasiści, pod opieką p. Agnieszki Lichorobiec,
p. Doroty Gubernat-Mikos, p. Ewy Więcek, p. Jadwigi Wróbel oraz rodziców, byli na wycieczce autokarowej w Muzeum Drogownictwa w Szczucinie. Wycieczka była podsumowaniem realizacji bloku tematycznego „Szkolne podróże”.

Pobyt w muzeum rozpoczął się od obejrzenia filmów edukacyjnych, dotyczących bezpiecznego poruszania się po drogach, przechodzenia przez jezdnię i znaków drogowych. Następnie uczniowie podzieleni na grupy wraz z przewodnikiem zwiedzili ekspozycję zewnętrzną - skansen maszyn drogowych, wybudowany w formie spiralnej alejki o długości ok. 1 km. Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały urządzenia i maszyny drogowe, służące niegdyś drogowcom.

Na ekspozycji wewnętrznej – panoramie, uczniowie zobaczyli eksponaty dotyczące budowy i utrzymania dróg i mostów, sposób pracy przy budowach w postaci scenek z figurami ludzkimi naturalnych rozmiarów.

Po zajęciach edukacyjnych był czas na posiłek i relaks. Piękną, słoneczna pogoda zachęcała do zabawy. Dzieci ochoczo grały w piłkę, skakały na skakanych, bawiły się chustą animacyjną i uczestniczyły w zawodach sprawnościowych.

Zadowolone, pełne wrażeń wróciły do szkoły.

E.Więcek