24 września uczniowie klasy 2 b uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych ,,Od ziarenka do bochenka’’ w Domu Chleba w Gruszowie Wielkim.

w Domu Chleba w Gruszowie Wielkim.

Możliwość samodzielnego przygotowania placków pieczonych na blasze sprawiła dzieciom ogromną frajdę. Ponadto sposobność obejrzenia narzędzi rolniczych,
z epoki naszych babć i dziadków, wielkich pieców chlebowych oraz wyposażenia dawnej kuchni wiejskiej w przedmioty potrzebne do wypieku chleba dostarczyły dzieciom wiedzy na temat pracy rolnika, młynarza, piekarza – ludzi, dzięki którym na naszych stołach gości chleb.

R.Nadolska,J.Wróbel