Między dopaminą a kortyzolem. Ogólnopolska akcja Budząca się szkola

31 sierpnia br. Publiczna Szkoła Podstawowa stała się miejscem inspiracji
dla chętnych nauczycieli, którzy zechcieli wziąć udział w ogólnopolskiej akcji Budzącej się szkoły. Spotkaniu towarzyszyły warsztaty
pt. „Między dopaminą a kortyzolem - Jak rozpocząć nowy rok szkolny?”.

Ponad 40 nauczycieli z naszego powiatu
a także województwa podkarpackiego pod kierunkiem dyrekcji PSP 2 -p. Anny Fido oraz nauczycieli współpracujących
z Budzącą się szkołą tj. Renatą Klimek, Justyną Wajdą, Marzeną Rzepka, Katarzyną Grabką oraz Anną Krawczyk wspólnie zastanawiało się nad tematami:

1. Czego życzyć uczniom na początku nowego roku szkolnego zamiast samych piątek i szóstek?

2. Jak rozpocząć pierwszą lekcję, by obudzić w uczniach fascynacje, by pokazać, jak ciekawy jest przedmiot, którego uczymy i co zyskają, gdy zgłębią jego tajniki.

3. Szkoła między dopaminą a kortyzolem

Więcej uczenia się, radości, współpracy, eksperymentowania i odkrywania, mniej kontroli, sprawdzianów, porównywania, stresu i strachu!

Podczas spotkania nie zabrakło warsztatów, prac w grupach a także wykonania modelu stracha i wyprowadzeniu go przed szkołę.

W naszych szkołach strach przed nowym rokiem szkolnym ma miejsce tylko i wyłącznie przed budynkiem placówki – nigdy wśród uczniów!

Spotkanie miało na celu, by od samego początku rozbudzać w uczniach zainteresowania, budować wewnętrzną motywację i pokazać, że nasza szkoła jest miejscem pełnym życia, a my jesteśmy tu po to, by pomagać i wspierać rozwój każdego ucznia.

Zapraszamy do fotorelacji.

Renata Klimek, Marzena Rzepka, Katarzyna Grabka, Anna Krawczyk, Justyna Wajda