Półkolonijny czwartek

Dziś minął 9 dzień naszych spotkań. Choć robi nam się coraz smutniej, bo zbliżamy się do końca z uśmiechem na twarzy uczestniczyliśmy w zajęciach programowania, które poprowadziła pani Justyna Wrona. Razem z trenerem wspólnie przeżywaliśmy pasjonujące przygody z naszymi cyber-przyjaciółmi robotami. Dash i Dot to prawdziwe, interaktywne, kolorowe i sympatyczne roboty, które poprzez zabawę wprowadzają dzieci w świat programowania. Zaprzyjaźniają się z nimi zarówno chłopcy jak i dziewczynki.

Zabawa, w procesie nauczania, to najlepszy sposób na przekazywanie wiedzy, a Dash i Dot sprawiły, że dzieci były bardzo aktywne w trakcie zajęć, zaangażowane w przygody robotów i nawet nie były świadome, że w tym samym czasie uczyli się podstaw programowania.

Po tych ciekawych zajęciach pojechaliśmy do Domu chleba. W Domu Chleba uczestniczyliśmy w warsztatach pieczenia i degustacji chleba. Półkoloniści poznali cały proces powstawania chleba, jak również zobaczyli wystawę dawnych maszyn rolniczych i tradycyjnego wyposażenia gospodarstwa domowego.
Do naszej dyspozycji był także plac zabaw i miejsce odpoczynku.
Dziękujemy pani Janinie za ciepłe przyjęcie. Na długo utkwi nam w pamięci wizyta u „Naszej Ninki”.

J.Wajda, A.Krawczyk