Nagrodzeni uczniowie naszej szkoły

26 czerwca 2018 r. Kinga Janusiewicz, uczennica klasy 3b oddziału gimnazjalnego, odebrała z rąk Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztofa Kaczmarskiego statuetkę dla najlepszej absolwentki szkoły. List gratulacyjny z rąk Burmistrza odebrali także rodzice Kingi.

Kinga uzyskała w klasyfikacji końcowej średnią ocen 5,72, najwyższą wśród absolwentów gimnazjum. Otrzymała też wzorową ocenę zachowania. Może się również pochwalić najwyższym wynikiem z egzaminu gimnazjalnego. Podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego odebrała z rąk Dyrektora szkoły Anny Fido pamiątkową statuetkę, została także uhonorowana wpisem do Złotej Księgi.

Kinga sumiennie wypełniała obowiązki szkolne. Cieszyła się zaufaniem koleżanek i kolegów, którzy wybrali ją na przewodniczącą szkoły.

Uczennica w czasie nauki w gimnazjum osiągnęła wiele sukcesów w różnych konkursach i zawodach, a także aktywnie pracowała jako wolontariusz.

Do jej sukcesów należą, np.:

• III miejsce w XVIII Wojewódzkim Konkursie Ekologicznym „Na ratunek Ziemi” (turniej wiedzy).
  • I miejsce w Powiatowych Obchodach XIV Dnia Pamięci o Holocauście i Przeciwdziałaniu Zbrodniom Przeciwko Ludzkości - konkurs taneczny;
  • I miejsce w Powiatowych Obchodach XV Dnia Pamięci o Holocauście i Przeciwdziałaniu Zbrodniom Przeciwko Ludzkości - konkurs taneczny;
  • I miejsce w Powiatowych Obchodach XVI Dnia Pamięci o Holocauście i Przeciwdziałaniu Zbrodniom Przeciwko Ludzkości - konkurs taneczny;
  • III miejsce w XII Powiatowym Przeglądzie Dorobku Artystycznego Szkół "Płomień 2015";
  • III miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie w Sztafetowych Biegach Przełajowych;
  • III miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie w drużynowej Lidze LA;
  • Udział w Finale Wojewódzkim Indywidualnych Biegów Przełajowych;
  • Wolontariat na rzecz MOPSiWR w Dąbrowie Tarnowskiej;
  • Roczna praca wolontariusza na rzecz Polskiego Czerwonego Krzyża.Nagrodę dla najlepszej uczennicy Szkoły Podstawowej odebrała natomiast Anna Korzec z klasy 7a. Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej podczas obrad sesji rady miejskiej uhonorował Anię statuetką, a Jej Rodzicom przyznał list gratulacyjny.
    W klasyfikacji końcowej Ania uzyskała średnią 5,71 oraz wzorową ocenę zachowania. W ciągu roku szkolnego 2017/2018 najlepsza uczennica Szkoły Podstawowej prężnie działała w Samorządzie Uczniowskim, podejmując i inicjując wiele działań oraz reprezentując szkołę w poczcie sztandarowym.
    Ania zajęła również wysokie lokaty w konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych, m.in.:
    • I m. w I Powiatowym Turnieju „EkoGala 2018”
    • II m. w Konkursie Matematycznym „Najlepszy matematyk klas siódmych”
    • Wyróżnienie w XVII edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR
    • Udział w etapie rejonowym tematycznego konkursu biblijnego dla uczniów szkół podstawowych „Z Dobrą Nowiną przez życie”
    • II m. w konkursie na świąteczną kartkę bożonarodzeniową oraz ozdobę świąteczną
    • I m. w powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w indywidualnej lidze la – sztafeta 4x100m
      II m. w powiatowych Igrzyskach Dzieci w piłce ręcznej.
      Serdecznie gratulujemy.
    • D.Dyda, D.Chrabąszcz