Ostatni dzwonek, czyli zakończenie roku szkolnego 2017/18

22 czerwca oficjalnie zakończył się kolejny rok szkolny. Dla niektórych był on trudny, dla innych pełen wyzwań i sukcesów. Po raz ostatni w tym roku szkolnym dyrekcja, nauczyciele i uczniowie spotkali się w pełnym składzie, aby uroczyście zakończyć miniony rok oraz nagrodzić tych uczniów, którzy przez dziesięć miesięcy ciężkiej pracy zasłużyli na wyróżnienie.Uroczystośćprzebiegła w dwóch częściach.Najpierw ze szkołą pożegnali się uczniowie z kl. I-IV, a następnie kl. V-VII i gimnazjalnych. Zakończenie roku uświetnili swą obecnością: Burmistrz Krzysztof Kaczmarski, dyrektor CUW Marta Chrabąszcz, przewodniczący Komisji ds. Oświaty, Kultury i Wychowania Jerzy Żelawski , przedstawiciele Rady Rodziców oraz Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnejbryg. mgr inż. Krzysztof Kolarczyk, który wręczył nagrody laureatom „Konkursu kalendarzowego”.

Zarówno w pierwszej jak i w drugiej części uroczystości Pani Dyrektor Anna Fido podsumowała osiągnięcia wychowanków oraz życzyła wszystkim wspaniałych i bezpiecznych wakacji. Następnie wręczyła wyróżnionym uczniom świadectwa i nagrody książkowe, a ich Rodzice otrzymali listy gratulacyjne i podziękowania. Szczególnie uroczysty przebieg miało zakończenie roku dla tych absolwentów, którzy za osiągnięcia w konkursach oraz duże zaangażowanie w życie szkoły uhonorowani zostali statuetkami.
Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna, którą dla młodszych uczniów przygotowały wraz z wychowankami p. Ewa Więcek i p. A. Krawczyk, a absolwentów gimnazjum pożegnali ich młodsi koledzy z klas II.
Była to ostatnia akademia z udziałem trzecioklasistów, więc montaż słowno – muzyczny pt. „Wędrówką życie jest człowieka…” zachęcił ich do zadumania się nad przeszłością

i zerknięcia nieśmiało w przyszłość, a ich wspomnienia zostały uwiecznione w filmie pt. „Szkolny ping pong”. Na zakończenie absolwenci pięknie zatańczyli pożegnalnego walca. Rok szkolny 2017/2018 zamykamy z pełnym przekonaniem, że uczniowie naszej szkoły są wyjątkowi, a ich sukcesy są tego dowodem! Następny dzwonek dopiero we wrześniu.

MAMY WAKACJE !!!

A.Piotrowska