Noc Przetrwania – nie ma spania!

W dąbrowskiej dwójce już po raz kolejny uczniowie mieli możliwość spędzić noc
w nietypowy i zaskakujący sposób pod czujnym okiem dyrekcji i nauczycieli. Już tradycją jest prowadzenie profilaktyki w sposób praktyczny, aktywny i przemawiający do uczniów. W tym roku Noc Profilaktyki odbywała się pod hasłem Noc Przetrwania. W działaniach wsparła nas dąbrowska jednostka strzelecka pod dowództwem chor. Roberta Wężowicza, która przygotowała tor przeszkód dostosowany do wieku uczestników
a po wielkich zmaganiach na mecie czekał na nich posiłek regeneracyjny, który przygotowali jak zawsze aktywni rodzice. Dzieci z klas młodszych mieli możliwość kontynuacji wrażeń podczas zajęć sensorycznych natomiast dla starszej grupy uczniów to nie był jeszcze koniec atrakcji, gdyż w późnych godzinach nocnych uczestniczyli w warsztatach dotyczących zasad zachowania się w przypadku ataku terrorystycznego. Pan Robert Wężowicz przedstawił krok po kroku procedurę zachowania się w przypadku takiego zagrożenia. Strzelcy w aktorski sposób odgrywali scenki przedstawiające możliwości zachowań terrorystów i omawiali jak reagować w podobnej sytuacji. Noc pełna wrażeń dobiegła końca lecz wspomnienia i adrenalina pozostaną na dłużej. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do realizacji naszego pomysłu.

Do zobaczenia za rok!

M.Rzepka