Dzień Pustej Klasy – Klasa Va jedzie do Grybowa!

W Dniu Pustej Klasy klasa Va wybrała się na wycieczkę do Grybowa, do zamku: „Stara Baśń”. Nazwa brzmi już intrygująco – prawda? Bo cóż kojarzy się z hasłem „stara baśń”? Starsi powiedzą: Powieść Józefa Kraszewskiego o takim tytule, która przenosi nas w czasy pradawnej Słowiańszczyzny.
A dzieciom z baśniowym, starodawnym światem smoków, czarów, okrutnych panów i pięknych księżniczek. To właśnie oferuje „Stara Baśń” w Grybowie: drewniany, solidny staropolski gród warowny
z mostem zwodzonym, wieżami strażniczymi, dziedzińcem i mnóstwem zakamarków, których nie przestaje się chcieć zwiedzać. A można nie tylko zwiedzać, można wszystkiego dotknąć! Poczuć w ręku ciężar prawdziwego średniowiecznego miecza, tapora, założyć na siebie kolczugę i inne elementy rycerskiej zbroi. Korytarze, komnaty i skrzynie, - oraz lochy zamieszkują zjawy, dziwne pełzające lub unoszące się w eterze stworzenia, których odgłosy przyprawiają o gęsią skórkę .. Brrr! I wszędzie te smoki.. !!

Miejsce jest wspaniałe i wycieczką klasy Va wpisuje się – jak sądzimy - w faworyzowane miejsce wycieczkowe naszej szkoły.

Do Grybowa pojechaliśmy busem, prawie cała klasa Va z wychowawcą panią Małgosią Gawlik i panią Agnieszką Deszcz i panią Kasi Grabką.

Klasa świetnie się bawiła! Po zamku oprowadzał nas pan Kasztelan - jego twórca i właściciel pan Krzysztof Broński wraz z Kasztelanką. Zwiedzaniu towarzyszyły czasem straszne, czasem zabawne i zawsze bardzo zajmujące opowieści Kasztelaństwa. Dzieci mogły wszystkich eksponatów podotykać, niektóre przymierzyć i niektórymi powymachiwać. Potem były super – zabawy! Jakie? Pooglądajcie zdjęcia,
a najlepiej sami tam pojedźcie!

A.Deszcz. M.Gawlik