Wycieczka do Tarnowa -miasta Spycimira

Dnia 8 czerwca 2018 r. odbyła się wycieczka do Tarnowa podsumowująca realizację tegorocznej XII edycji programu Trzymaj Formę. Dla wybranych losowo uczniów była ona nagrodą za tzw. akcję żetonową, która wiązała się ze zdrowym odżywianiem. Jedną
z przewidzianych atrakcji były warsztaty lepienia pierogów, które odbyły się w restauracji PYZA oferującej  dania kuchni polskiej. Po zajęciach kulinarnych i spożyciu posiłku
mali miłośnicy zabytków miasta mogli podziwiać m.in. pomnik Władysława Łokietka, który w 1330 r.nadał Spycimirowi Leliwicie akt lokacyjny dla miasta Tarnowa. Zobaczyli również Ratusz, Bazylikę Katedralną, przeszli Wielkimi Schodami, udali się na Burek pod figurę tarnowskiego kataryniarza. Słońce mocno dawało znać o sobie (Tarnów-polskim biegunem ciepła), dlatego po zakupie pamiątek w Cepelii udaliśmy się do Parku Strzeleckiego, aby poznać inne atrakcje turystyczne Tarnowa -Mauzoleum gen. J.Bema i dziecięcy plac zabaw.
Wycieczka była bezpłatna, środki na jej realizację pochodziły ze zbiórki na stoisku PCK
w czasie trwania Profilaktycznej Majówki Rodzinnej. Przypomnijmy, że zebrano wtedy kwotę 229zł. Warsztaty w restauracji Pyza kosztowały 209zł, na zakup pamiątkowych widokówek z Tarnowem wydano 20,00 zł, 180,00 zł na przejazd busem - pochodziło od sponsora. Z wycieczki jesteśmy bardzo zadowoleni, a udała się ona dzięki wielkiemu sercu naszych darczyńców- Dziękujemy! Opiekunami wyjazdu byli p.K.Wójcik i p.K.Banaś.

K.Wójcik