KONKURS „BROADEN YOUR MIND” rozstrzygnięty!

11 czerwca 2018 roku odbył się w naszej szkole finał I edycji Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego „Broaden Your Mind”. Uczniowie licznie i chętnie wzięli udział w zmaganiach językowych reprezentując siedem szkół podstawowych powiatu dąbrowskiego.
Choć teraz w nieco zmienionej formie, konkurs ten wpisał się już w tradycję naszej szkoły i cieszy się dużą popularnością zarówno wśród uczniów jak i nauczycieli. Wcześniejszych dziesięć edycji dedykowaliśmy szóstoklasistom, od tego roku zapraszamy uczniów klas VII oraz oddziałów gimnazjalnych.
Konkurs składał się z dwóch etapów: szkolnego, do którego przystąpiło 76 uczniów oraz finału na szczeblu powiatowym, w którym wzięło udział 16 uczestników. Młodzież wykazała się imponującą znajomością konstrukcji gramatycznych, dużym bogactwem językowym oraz biegłą sprawnością pracy z tekstem słuchanym i czytanym.
Najwyższe wyniki oraz tytuł laureata uzyskali:
I miejsce – Emilia Soja, uczennica klasy 2cG naszej szkoły.
II miejsce ex aequo – Martyna Zawada oraz Jakub Bączek, SP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej
III miejsce ex aequo – Oliwia Trójniak oraz Maksymilian Szlonzak, SP w Mędrzechowie
IV miejsce ex aequo – Natalia Jurek, SP w Mędrzechowie oraz Joanna Frączek, SP w Gruszowie Wielkim
V miejsce – Dominik Kaczocha, SP w Radgoszczy
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz nauczycielom! :)
Pani Dyrektor Anna Fido oraz koordynatorzy konkursu p. Monika Golonka i p. Aneta Garbarz wyrażają ogromną radość i wdzięczność dla Pana Starosty Tadeusza Kwiatkowskiego za objęcie konkursu swoim patronatem, ufundowanie nagród oraz uświetnienie swoim przybyciem uroczystego finału.

M.Golonka