Z wizytą u Łokietka, czyli klasy 4c i 5b w Ojcowie

W środę, 23 maja 2018 r. klasy 4c i 5b pod opieką wychowawców, p. Ewy Kmieć i p. Katarzyny Pikul oraz p. Diany Dydy zwiedzały Ojcowski Park Narodowy. Trasa wycieczki obejmowała zamek w Pieskowej Skale, Maczugę Herkulesa, ruiny zamku w Ojcowie oraz Jaskinię Łokietka. W pięknych okolicznościach przyrody uczniowie zapoznali się z historią tych miejsc oraz aktywnie spędzili czas. Pokonaliśmy 66 schodów, aby dotrzeć do zamku w Pieskowej Skale, wspięliśmy się na najwyższy szczyt na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego – Chełmową Górę, której wysokość wynosi 472 m n.p.m., a schodząc ze szlaku przeszliśmy przez Bramę Krakowską i dotarliśmy do Źródełka Miłości. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni i pełni wrażeń po górskiej wędrówce powróciliśmy do Dąbrowy Tarnowskiej.

K.Pikul, E.Kmieć, D.Dyda