Wyniki patriotycznego konkursu literackiego.

Po długim weekendzie podsumowano kolejny konkurs o charakterze historycznym i patriotycznym organizowanym w naszej szkole w ramach VI edycji ogólnopolskiego Konkursu Szkoła młodych patriotów, do którego przystąpiła szkoła w związku ze stuleciem odzyskania niepodległości przez Polskę.

Zadaniem uczestników Konkursu było zinterpretowanie tematu:

Wolność i niepodległość w 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę - miejsca, ludzie, wydarzenia.

Dostępnymi formami wypowiedzi podczas realizacji tematu były: esej, wywiad, reportaż. Liczyliśmy na pomysłowość i wyobraźnię uczniów

Głównym celem konkursu było upamiętnienie osób, miejsc, wydarzeń związanych z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości

Oryginalną i ciekawą pracę napisała Gabriela Kapka z klasy 3 c gimnazjum. Przedstawiła wywiad przeprowadzony z jednym z twórców naszej niepodległości – politykiem i mężem stanu, który sto lat temu potrafił porozumieć się ze swoim oponentem politycznym – Józefem Piłsudskim i stworzyć razem z nim i innymi wielkimi Polakami podwaliny pod suwerenne i niepodległe państwo polskie.

Głównym organizatorem projektu Szkoły młodych patriotów, w którym bierze udział nasza szkoła, jest Studium Prawa Europejskiego w Warszawie.

S.Bator